خبر خبر

مديرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبري هوايي ايران تأکيد کرد:
لزوم توجه به هوشمندسازي، رقابت‌پذيري و بهبود بخش حمل‌ونقل
مديرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبري هوايي ايران با تاکيد بر لزوم هوشمندسازي، رقابت‌پذيري و بهبود بخش حمل‌ونقل با اشاره به تأثيرات کرونا بر اين حوزه ، برگزاري نمايشگاه حمل ونقل در ۲۸ آذرماه ۱۴۰۰ را فرصتي براي بازنگري نيازها، بررسي مشکلات و توسعه اقتصادي صنعت حمل‌ونقل برشمرد.
به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوايی ایران، سياوش اميرمکري در پيامي به مناسبت هفته حمل و نقل و برگزاري نمايشگاه حمل‌ونقل، لجستيک و صنايع وابسته اظهار داشت: ضمن تبريک ۲۶ آذر، روز و هفته حمل‌ونقل و همچنين قدرداني از خدمات ارزشمند دست‌اندرکاران اين صنعت، افتتاح نمايشگاه پس از وقفه دوساله کرونايي را سبب خرسندي علاقه‌مندان، متوليان و فعالان اين صنعت مي‌دانم و اميدوارم اين رويداد، موجبات بازنگري نيازها و مشکلات و  توسعه اقتصادي صنعت حمل‌ونقل را فراهم آورد.
 
رييس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبري هوايي ايران با تأکيد بر اينکه نمايشگاه حمل‌ونقل، عرصه‌اي براي ايجاد تعامل اجتماعي و اقتصادي ميان فعالان صنعت و بهره‌برداران است، يادآور شد: بزرگداشت هفته حمل‌ونقل، هرساله با برپايي نمايشگاهي با همين موضوع همراه است. که اين نمايشگاه عرصه‌اي براي ايجاد تعاملات اجتماعي و اقتصادي ميان فعالان صنعت حمل‌ونقل و بهره‌برداران است که تاثير بسزايي در افزايش سطح کمي و کيفي مراودات و بهره‌مندي  مستمر از آثار و مواهب آن دارد.
 
وي افزود: از سوي ديگر، برپايي نمايشگاه، اهميت صنعت حمل‌ونقل را نيز نشان مي‌دهد؛ چراکه اين صنعت يکي از عناصر کليدي توسعه پايدار کشورها است. آثار توسعه‌اي اين صنعت را مي‌توان در رابطه با همه فعاليت‌هاي اقتصادي در حوزه صنايع برشمرد که موجبات بهبود و ارتقاي زندگي تک‌تک افراد جامعه را فراهم مي‌آورد.
 
امير مکري ادامه داد: در سال‌هاي اخير، کشورهاي مختلف جهان، سرمايه‌گذاري‌هاي بسياري در هوشمندسازي و رقابت‌پذيري بخش حمل‌ونقل، داشته‌اند و سازمان ملل متحد نيز هرساله طرح‌هايي را به‌منظور توسعه و بهبود سيستم‌هاي حمل‌ونقلي کشورها مطرح مي‌کند.
 
رييس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبري هوايي ايران تصريح کرد: نکته مهم در اين زمينه، چگونگي اتخاذ سياست‌هاي حمايتي دولت‌ها، ارتقاي کيفيت فني و دانش مديريت سيستم‌هاي حمل‌ونقلي، در کنار تلاش براي کاهش هزينه حمل‌ونقل و بالتبع کاهش هزينه عرضه کالاي توليدي به بازارهاي مصرف يا کاهش هزينه‌هاي حمل مسافر است که جملگي نقش زيادي در توان رقابت داخلي، اقتصاد ملي و بين‌المللي ايفا مي‌کنند. 
 
وي در پايان يادآور شد: در جهان امروز  آمار جابه‌جايي مسافر در فرودگاه‌هاي هر کشور و حجم  بار هوايي کشورها، نشانگر قدرت اقتصادي است.
 
نمايشگاه حمل ونقل، لجستيک و صنايع وابسته از ۲۸ تا ۳۰ آذرماه ۱۴۰۰ در مصلاي امام خميني (ره) برگزار مي‌شود.
-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد